СВІТ

Глава ВООЗ закликав виробників вакцин проти коронавірусу відмовитися від патентів

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус закликав виробників вакцин проти коронавірусу відмовитися від патентів. Про це він написав у статті для The Guardian, яка вийшла 5 березня.

На його думку, звичні правила ведення бізнесу, які захищають прибуток виробників вакцин, потрібно скасувати, якщо це необхідно для забезпечення вакцинації всього населення проти коронавірусу.

Він зазначив, що відмова від патентів дасть змогу країнам виробляти і продавати дешеві копії вакцин, винайдених в інших країнах.

За словами Гебреєсуса, світ переживає «винятковий момент в історії» і «має прийняти виклик».

Глава ВООЗ зазначив, що гнучкість у торгових правилах є на випадок надзвичайних ситуацій

«Ми маємо бути як на війні, і важливо чітко розуміти, що нам потрібно», – додав він.

Газета зазначила, що на зустрічі Світової організації торгівлі наступного тижня будуть обговорювати пропозицію про відмову від прав інтелектуальної власності – у цьому випадку патентів на вакцини.

Спалах коронавірусуної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на 7 березня у світі зробили майже 300 млн щеплень проти коронавірусу, проте значну кількість вакцин змогли зарезервувати саме багаті країни.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»