ПОЛІТИКА

«Не бачу, за що тут вибачатися». Милованов прокоментував своє висловлювання, що «МВФ обкакався»

Радник глави Офісу президента Тимофій Милованов в ефірі телеканала «Україна 24» розповів, що не бачить причин просити вибачення за заяву, що «МВФ обкакався».

«Я відповім, що я не бачу, за що тут вибачатися. Я вам скажу чесно, якби МВФ вийшов з офіційною заявою стосовно мого коментаря, це був би культовий статус у мене – коментар, навіть не пост, на Facebook викликає офіційну позицію МВФ», – відзначив він.

За словами Милованова, Facebook став токсичним.

«Інколи треба спуститися до, як я їх називаю, аналітичних хуліганів, до їхнього рівня, і відповідати словами, які вони розуміють», – заявив він.

14 лютого в коментарі до публікації про поїздку в Об’єднані Арабські Емірати Милованов написав, що місія МВФ в Україні «обкакалася». Так він відреагував на коментар користувача соцмережі про те, що Україна «обкакалася з МВФ».

13 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми ще не ухвалено. «Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», – сказав він.

Місія МВФ працювала в Україні у період з 11 січня до 12 лютого.

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

У лютому міністр фінансів України Сергій Марченко говорив, що Україна та МВФ підпишуть новий варіант меморандуму про співпрацю.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»