СВІТ

Піонтковський про санкції через Навального: Для США це стартовий пакет, а для Європи – відмазатися

Запроваджені США антиросійські санкції через переслідування опозиціонера Олексія Навального – тільки «розминка». Таку думку російський політолог Андрій Піонтковський, який живе у США, висловив 6 березня в ефірі радіостанції «Эхо Москвы».

На прохання ведучого він коментував санкції, введені через Навального Сполученими Штатами і Євросоюзом.

«Дуже по-різному по обидва боки Атлантики. Формально вони мають майже ідентичний вигляд і в часі, і за змістом. […] На мій погляд, для Європи те, що вони оголосили – список великих начальників усіляких тюремних,  це максимум, що вони можуть із себе вичавити. […] Що стосується Америки. Тут настрої зовсім інші. Цей самий набір – для американців це просто такий стартовий пакет, а насправді розглядають, ми ж знаємо з вами добре, цілий набір дуже серйозних санкцій», – сказав Піонтковський.

Американський підхід політолог назвав «дуже діловим і дуже серйозним».

«А для Європи це просто так – відмазатися. Ну а що чекати від Європи, якщо такий найбільший європейський діяч, як [президент Франції Еммануель] Макрон, виступив на Мюнхенській конференції з програмною заявою: про застарілість НАТО, про необхідність Європі самій дбати про свою безпеку, не озираючись на Сполучені Штати. І, нарешті, як вишенька на торті, головна фраза Макрона: «Європейська політика зневажливого ставлення до путінської Росії провалилася», – пояснив він.

2 лютого ЄС запровадив санкції проти чотирьох російських чиновників: генпрокурора Ігоря Краснова, очільника Слідчого комітету Олександра Бастрикіна, голови Федеральної служби виконання покарань Олександра Калашникова і глави Росгвардії Віктора Золотова.

Слідом за Євросоюзом санкції ввели і США. Крім Краснова і Калашникова, під них потрапили директор ФСБ Олександр Бортніков, глава управління Кремля із внутрішньої політики Андрій Ярін, перший заступник глави адміністрації президента Сергій Кирієнко і два заступники міністра оборони.

Санкції в ЄС і США пояснюють ситуацією з отруєнням бойовою зброєю класу «Новачок» та переслідуванням Навального.

У МЗС РФ заявили, що Білий дім «намагається культивувати образ зовнішнього ворога» і довів двосторонні відносини «до точки повного замерзання», а також пообіцяли відповісти на санкції, не обов’язково симетрично.

4 березня агентство Bloomberg, посилаючись на джерела, повідомило, що США і Великобританія планують додаткові санкції проти Росії за використання хімічної зброї.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»