СВІТ

Північна Македонія зареєструвала російську вакцину «Супутник V»

Північна Македонія схвалила російську вакцину проти коронавірусу «Супутник V». Про це 7 березня повідомив Російський фонд прямих інвестицій.

Вакцину зареєстрували екстрено.

Перша партія препарату – 3 тис. доз  прибула у Скоп’є 7 березня, повідомляє Civil Media.

Вакцину «Супутник V» зареєстрували в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас багато російських учених зазначало, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.

В Євросоюзі вакцини «Супутник V» не схвалили. У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, в Білорусі, Аргентині, Болівії, Сербії, Алжирі, Палестині, Венесуелі, Парагваї та інших країнах.

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у Брюсселі 17 лютого висловила здивування тим, що Росія пропонує іншим країнам «Супутник V», не вакцинувавши власного населення.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»