СВІТ

Президент Венесуели публічно імунізувався російською вакциною проти коронавірусу

6 березня президенту Венесуели Ніколасу Мадуро зробили щеплення проти коронавірусу російською вакциною «Супутник V». Про це місцевий телеканал Globovisión повідомив у Facebook.

«Мадуро і його дружині Силії Флорес ввели першу дозу російської вакцини «Супутник V». Глава держави повідомив, що поки 60% російської вакцини надійшло в країну, і зазначив, що наступного понеділка почнуть застосування китайської вакцини проти COVID-19″,  ідеться в повідомленні.

Мадуро запевнив, що уряд гарантує доступ до вакцин для всіх венесуельців.

https://www.facebook.com/globovision/posts/10159350298958578

Reuters зазначає, що після вакцинації, кадри якої показали на телебаченні, президент Венесуели оголосив, що почувається краще. Російську вакцину Мадуро назвав чудовою.

Перші 100 тис. доз вакцини «Супутник V» надійшли у Венесуелу 13 лютого, другу таку саму партію вакцини в країну доправили 6 березня.

Вакцину «Супутник V», розроблену центром імені Гамалії, зареєстрували в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас деякі російські вчені зазначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, які зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – жар, втрату нюху, підвищений тиск.

У Росії триває масова вакцинація вітчизняним препаратом, станом на 1 березня його схвалили, за даними виробника, у 39 країнах.

Згідно з результатами опитування «Левада-центру», проведеного в лютому 2021 року, препаратом проти COVID-19 «Супутник V» готова вакцинуватися менше ніж третина росіян, 37% росіян побоюються побічних ефектів після імунізації.

Як повідомляла на брифінгу 5 березня віцепрем’єрка РФ Тетяна Голікова, перший укол проти COVID-19 зробили 5 млн росіян, два щеплення  2,5 млн громадян РФ.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»