ПОЛІТИКА

Веніславський припустив, що друге громадянство мають мільйони українців

В Україні подвійне громадянство може бути у «мільйонів громадян». Таку думку представник президента в Конституційному Суді України (КСУ), нардеп від «Слуги народу» Федір Веніславський висловив 6 березня в ефірі телеканала «Україна 24».

«Ми маємо ситуацію, коли, можливо, мільйони громадян України мають громадянства інших країн світу. З точки зору Конституції вони визнаються громадянами України. Але якщо ми будемо суворо стояти на позиції, що не може бути подвійного громадянства, то ми таким чином фактично відштовхуємо своїх громадян, які отримали громадянство інших країн«, – сказав він.

Представник президента у КСУ зазначив, що принцип єдиного громадянства закріплено в Конституції України.

«З іншого боку, Україна дбає про представників української нації, які проживають за кордоном. […] Не може бути громадянином іншої держави особа, яка обіймає посаду в органах державної влади, це загроза нацбезпеці. Якщо особа має два паспорти, то це повинно бути 100-відсотковою підставою для припинення повноважень цієї особи як представника органів публічної влади«, – підкреслив Веніславський.

За його словами, в Україні можливо знайти «юридичні аргументи на користь того, що подвійне громадянство допускається».

Згідно зі ст. 4 Конституції України, подвійне громадянство в Україні заборонено.

26 лютого 2021 року Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України доручила Кабінету Міністрів, Центральній виборчій комісії та Службі безпеки України у двомісячний строк проаналізувати українське законодавство щодо питань подвійного (множинного) громадянства. РНБО, зокрема, запропонувала легалізувати подвійне громадянство в Україні, заборонивши водночас особам, які мають паспорти іноземних держав, претендувати на державні посади і балотуватися в депутати. Урядовий законопроєкт мають подати до Верховної Ради протягом шести місяців.

4 березня президент України Володимир Зеленський увів рішення РНБО в дію.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»