СВІТ

У МЗС Німеччини назвали недоречними погрози Захарової на адресу німецьких ЗМІ

Влада Німеччини непричетна до конфлікту німецького Commerzbank і російських інформагентств, тому заяви міністерства закордонних справ РФ про «заходи у відповідь» видаються недоречними. Про цесказав прессекретар МЗС Німеччини Крістофер Бургер у коментарі Deutsche Welle, який опублікували 5 березня.

«Уряд Німеччини аж ніяк не впливав на Commerzbank для того, щоб цей банк припинив комерційні зв’язки [із RT DE]. І в нас немає даних про інші фірмові рахунки Russia Today у німецьких банках, тому погроза російської сторони вжити жорсткі заходи у відповідь зовсім недоречна. Російський уряд уже не вперше намагається покласти на нас відповідальність за відносини RT із банками», – сказав спікер.

У Commerzbank заявили Deutsche Welle, що банк «із принципових міркувань не висловлюється про наявні або потенційні зв’язки із клієнтами».

4 березня спікерка МЗС РФ Марія Захарова повідомила, що наприкінці лютого німецький Commerzbank попередив про закриття рахунків російських інформагентств «Russia Today Германия» і Ruptly. За її словами, доступ до здійснення російськими ЗМІ фінансових операцій у цьому банку буде припинено 31 травня. Захарова закликала Берлін «одуматися» і пригрозила «жорсткими заходами» проти німецьких ЗМІ, які працюють у Росії.

Russia Today – міжнародна пропагандистська мережа інформаційних телеканалів, яку фінансує уряд РФ. Ruptly – російське відеоагентство, що надає відеоматеріали за підпискою. Головний офіс агентства розташований у Берліні, воно є частиною медіамережі RT.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»