СВІТ

У Швейцарії відбувся референдум про заборону на носіння одягу, що закриває обличчя

У Швейцарії 7 березня відбувся референдум про заборону на носіння одягу, що закриває обличчя, у громадських місцях. Про це повідомляє Swissinfo.

51,2% учасників референдуму висловилися за заборону, 48,8% – проти. Тільки шість із 26 кантонів країни відкинули ініціативу, висунуту у 2016 році. Явка становила трохи більше ніж 50%, що трохи вище, ніж у середньому в країні, зазначило агентство.

Заборона торкнеться традиційного мусульманського одягу – паранджі, нікабів, а також балаклав і бандан, які використовують футбольні вболівальники та учасники акцій протесту. Виняток зроблять для особливих випадків, таких, як пандемія коронавірусу, коли обов’язково носити захисні маски.

Швейцарія внесе зміни до конституції, які забороняють закривати обличчя в громадських місцях. Уряд країни протягом двох років має розробити відповідне законодавство.

У 2014 році Європейський суд із прав людини підтримав заборону на носіння паранджі. У громадських місцях Франції та Бельгії людям заборонено закривати обличчя масками, мотоциклетними шоломами і будь-яким елементом одягу, незалежно від віросповідання.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»