СВІТ

Євросоюз збирається запровадити санкції проти компаній, що фінансують збройні сили М’янми – Reuters

Європейський союз готується запровадити санкції проти компаній, підконтрольних збройним силам М’янми, за військовий переворот 1 лютого. Про це повідомило агентство Reuters, посилаючись на європейських дипломатів і внутрішні документи.

Санкції, за словами дипломатів, міністри закордонних справ Євросоюзу можуть погодити 22 березня. Їх введуть проти компаній, що надають фінансову підтримку озброєним силам М’янми, ідеться в одному з документів від 5 березня.

Дипломати ЄС повідомили Reuters, що заходи стосуватимуться компаній Myanmar Economic Holdings Limited (MEHL) і Myanmar Economic Corporation (MEC). Якщо вони потраплять під санкції, інвестори та банки ЄС не зможуть вести з ними справи. Ці дві компанії залучено до всіх сфер економіки – від гірничовидобувної промисловості й виробництва до харчових продуктів і напоїв, готелів, телекомунікацій та банківської справи. Вони увійшли до числа найбільших платників податків країни, зазначило агентство.

В ООН іще 2019 року рекомендували запровадити санкції проти цих фірм та їхніх дочірніх компаній, оскільки вони надали армії додаткові джерела доходів, які могли б фінансувати порушення прав людини у країні.

Євросоюз планує також заморозити активи й заборонити поїздки військовим та прикордонникам, яких обвинувачують у придушенні протестів, ідеться в документах, із якими ознайомилося Reuters.

Військові у М’янмі 1 лютого усунули від влади уряд Аун Сан Су Чжі й затримали інших очільників керівної партії «Національна ліга за демократію» і членів уряду. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив стурбованість тим, що сталося у М’янмі. Він назвав переворот серйозним ударом по демократичних реформах у країні. Вашингтон заявив про перегляд режиму санкції проти М’янми через військовий переворот.

Після перевороту у країні почалися протести. У зв’язку з ними влада обмежила роботу Facebook, Instagram, Messenger і деяких серверів WhatsApp. 4 лютого влада М’янми доручила ввести блокування Facebook і його сервісів для «збереження стабільності» у країні. 14 лютого у М’янмі майже повністю вимкнули інтернет.

Правоохоронці жорстко розганяють мітингувальників. За даними ООН, під час протестів загинуло щонайменше 38 людей. Сили безпеки затримують також дітей. За інформацією ЮНІСЕФ, лише 3 березня було вбито не менше як п’ятьох дітей і чотирьох тяжко поранено.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»