СВІТ

Дві третини тропічних лісів знищені або занепали – Rainforest Foundation Norway

Унаслідок діяльності людини було знищено 34% первинних старовікових тропічних лісів, ще 30% занепало. Про це пише Reuters.

Згідно з аналізом організації Rainforest Foundation Norway, понад половина руйнувань припала на район річки Амазонки в Південній Америці. Друге місце за площею знищення тропічних лісів посідають острова Південно-Східної Азії, які загалом належать Індонезії. Центральна Африка – третя, значна частина руйнувань припадає на басейн річки Конго.

Загальні втрати лісів із 2002-го до 2019 року перевищують площу Франції (643 тис. км²), зазначив автор звіту Андерс Крог.

За його словами, під час знищення тропічних лісів зростає ймовірність зміни клімату, що так само ускладнює виживання решти лісів.

Рівень втрат тропічних лісів 2019 року приблизно відповідав річному рівню руйнування протягом останніх 20 років: ліс розміром із футбольне поле зникає кожні шість секунд, зазначає Reuters, посилаючись на дані Інституту світових ресурсів.

Масштаби вирубування лісів Амазонії сягнули максимуму з 2008 року. Про це в листопаді 2020 року повідомив телеканал Globo. Із серпня 2019 року до липня 2020 року в Амазонії вирубали понад 11 тис. км² лісу. Це на 9,5% більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»