СВІТ

Хакерські атаки з Китаю можуть спричинити глобальну кризу кібербезпеки – Bloomberg

Хакери, яких підтримує уряд Китаю, зламали більше ніж 60 тис. організацій по всьому світу. Збільшення кількості таких атак може призвести до глобальної кризи у сфері кібербезпеки, повідомило агентство Bloomberg 7 березня з посиланням на колишнього високопоставленого американського чиновника.

Кібератаки з Китаю вдалися завдяки уразливості у програмному забезпеченні корпорації Microsoft для корпоративної електронної пошти, зауважило агентство.

Хакери і далі заражають якнайбільше комп’ютерів, перш ніж компанії зможуть повністю убезпечити всіх своїх клієнтів, зазначив співрозмовник агентства. Збільшення кількості зламаних користувачів може призвести до глобальної кризи у сфері кібербезпеки, стверджує він.

Атаки спричиняють занепокоєння служб національної безпеки США частково тому, що хакерам удалося так швидко вразити таку кількість жертв. За словами опитаних агентством дослідників, на фінальних етапах атаки хакери могли автоматизувати свою роботу і за лічені дні зламати десятки тисяч нових компаній у всьому світі.

Microsoft напередодні повідомляла про атаку на популярний поштовий сервер Exchange Server. За її даними, до зламу причетні хакери з угрупування Hafnium, пов’язані з урядом Китаю. У КНР відкинули ці звинувачення. Один із представників міністерства закордонних справ Китаю сказав Bloomberg, що країна «твердо протистоїть і бореться з кібератаками», а такі звинувачення є «дуже чутливим політичним питанням».

The Washington Post раніше повідомляла про причетність хакерів угруповання APT29, відомої як Cozy Bear, до кібератаки на урядові сайти США, зокрема міністерства фінансів і торгівлі країни, яка сталася 13 грудня. Хакери, за інформацією видання, співпрацюють зі Службою зовнішньої розвідки Росії.

Жертвами атаки стали державні, консалтингові, технологічні, телекомунікаційні та нафтогазові компанії у США, Європі, Азії та на Близькому Сході. Організації зламали через сервер оновлень системи управління мережею, створеною фірмою SolarWinds.

13 грудня стало відомо, що хакери, які, імовірно, працюють на Росію, викрали інформацію з міністерства фінансів США і управління з телекомунікацій та інформації міністерства торгівлі країни.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»