СПОСІБ ЖИТТЯ

Медичній системі Закарпаття загрожує колапс уже цього тижня – головний лікар обласної лікарні

Головний лікар Закарпатської обласної лікарні імені Новака Юрій Яцина заявив, що медичній системі в області загрожує колапс. Про це він сказав на брифінгу, передає «Укрінформ».

«При збереженні темпів поширення коронавірусу в області вже до кінця цього тижня ми матимемо колапс медичної системи», – сказав він.

Він зазначив, що в обласній лікарні лежить 120 пацієнтів, які потребують кисневої терапії. 60 із них мають перебувати в реанімації, але в ній усього шість ліжок і розширити її неможливо – немає для цього медперсоналу та обладнання.

«У нас не витримують електромережі через навантаження, не витримує медична техніка, яка постійно у використанні», – підкреслив Яцина.

Водночас він наголосив на безвідповідальності громадян, які, маючи позитивний результат тесту на коронавірус, «гуляють по місту, ходять у магазини, зустрічаються з родичами і поширюють далі вірус». «Схаменіться, нарешті!» – звернувся Яцина до закарпатців.

На його думку, зупинити поширення інфекції на Закарпатті можливо, якщо витримати два-три тижні суворого карантину.

https://www.facebook.com/odazakarpattya/posts/2593050794331738

Раніше сьогодні головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк повідомив, що в лікарні заповнено всі палати інтенсивної терапії.

Про аналогічні проблеми говорять і в інших лікарнях області, повідомляє Закарпатська обладміністрація у Faceboоk. У Центрі легеневих хвороб десятки людей потребують реанімаційної допомоги за шести ліжок реанімаційного відділення.

В Ужгородській центральній клінічній лікарні повідомляють, що третя хвиля «дуже токсична», хворі надходять у тяжкому стані, помирають молоді люди віком 35–40 років. Зараз у лікарні 96 осіб перебувають на кисневій підтримці, а серед пацієнтів стаціонару 11 осіб, які вже перехворіли на COVID-19, хворіють повторно.

https://www.facebook.com/odazakarpattya/posts/2593046117665539

5 березня регіональна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила посилити обмеження в області. У Закарпатській облдержадміністрації повідомляли, що місця для пацієнтів із коронавірусом в області заповнено на 81%. Голові Закарпатської області Анатолію Полоскову доручили проаналізувати причини зростання захворюваності в регіоні.

Станом на 8 березня в Україні підтвердили 1 406 800 випадків коронавірусної інфекції, з них 5572 – протягом останньої доби. Померло у країні 27 128 пацієнтів із COVID-19, видужало 1 198 254 особи. Учора в Україні госпіталізували 2136 осіб.

Станом на сьогодні високий рівень госпіталізацій у лікарні для інфікованих коронавірусом і пацієнтів із підозрою на COVID-19 фіксують у дев’ятьох областях України. Крім Закарпатської, це Київ, Вінницька, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Миколаївська, Хмельницька, Чернівецька і Тернопільська області.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»