ПОЛІТИКА

Мендель розповіла, коли відбудеться наступна велика пресконференція Зеленського

Прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель не вважає, що президент має регулярно давати пресконференції. Про це вона сказала в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання «ГОРДОН» Олесі Бацман.

Головна редакторка зазначила, що запит на комунікацію з президентом від суспільства залишається дуже високим, і запитала, коли глава держави вийде на велику пресконференцію.

«Це взагалі неправильна візія. Президент не має проводити пресконференції постійно», – відповіла Мендель.

Вона вважає, що президент «не може задовольнити весь запит, це в принципі неможливо». Прессекретарка підкреслила, що, за словами людей, які давно працюють в Офісі президента, до жодного іншого лідера України не було стільки уваги. За її словами, просто зараз у неї лежить понад 100 запитів на інтерв’ю з президентом від різних ЗМІ.

Крім того, зазначила вона, в Україні «інститут президента не є настільки сильним за обов’язками, за виконавчою владою», як парламент і Кабмін, отже, багато запитань варто було б адресувати їм.

«Але де-факто інститут президента є найсильнішим, усе, що відбувається у країні, летить на президента. Я розумію, це реалії. І їх не можна ігнорувати. Але з іншого боку, мені здається, що на сьогодні – і я цим пишаюся – у нас дуже добре й системно побудовано роботу комунікацій», – заявила Мендель.

Вона зазначила, що під час поїздок регіонами Зеленський дає великі брифінги та інтерв’ю, ходить на ефіри ток-шоу, за півтора року президентства брав участь у ВВС Hard Talk. Прессекретарка окремо згадала, що інтерв’ю для іноземних ЗМІ в Офісі президента перекладають, розшифровують і публікують на своєму сайті. «І попереджаємо всіх журналістів, щоб не думали, що вони можуть проінтерпретувати будь-як», – додала Мендель.

За її словами, дату наступної великої пресконференції президента ще не призначили й планує її не вона особисто, «це командна робота». Але на думку Мендель, до другої річниці інавгурації, 20 травня, пресконференція відбудеться.

Дивіться повну версію інтерв’ю на YouTube-каналі «Алеся Бацман».

ВІДЕОВідео: Алеся Бацман / YouTube

21 квітня виповниться два роки з дня перемоги Зеленського у другому турі президентських виборів (він набрав 73,22% голосів, майже втричі більше, ніж Петро Порошенко, який на той момент обіймав посаду глави держави). На посаду Зеленський вступив на місяць пізніше – 20 травня 2019 року.

За ці два роки Зеленський провів лише дві великі пресконференції. На першій, 10 жовтня 2019-го, він майже 14 годин спілкувався з журналістами.

Друга, присвячена року його президентства, відбулася 20 травня 2020 року – ОП анонсував захід напередодні й зазначив, що через епідемію коронавірусу кількість журналістів буде обмеженою. Багато видань, зокрема «Главком», «Букви», «Бабель», «Український тиждень», повідомили, що їм відмовили в акредитації.

Олеся БАЦМАН
головна редакторка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»