СВІТ

Президенти Єврокомісії та США в першій телефонній розмові говорили і про Україну

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент США Джо Байден під час першої телефонної розмови обмінялися думками щодо ситуації в Україні. Про це повідомляють у заяві дер Ляєн, опублікованій на сайті Єврокомісії 5 березня.

«Ми поділяємо стратегічний погляд на Росію. Я запропонувала, щоб ми ретельно координували нашу політику й заходи, зокрема щодо Східної Європи. Ми поділилися своїми поглядами на ситуацію в Україні», – заявила президентка Єврокомісії.

У заяві Білого Дому зазначають, що лідери домовилися «координувати дії щодо питань, що становлять спільний інтерес, включно з Китаєм, Росією, Білоруссю, Україною і Західними Балканами».

За словами дер Ляєн, телефонна розмова з Байденом «була першим із багатьох обмінів думками і початком доброго особистого партнерства». Співрозмовники домовилися активізувати співпрацю як партнери-однодумці.

Сторони також обговорили пандемію COVID-19 і вакцини. Президентка Єврокомісії запросила Байдена на Глобальний саміт охорони здоров’я в Римі 21 травня.

Окрім того, співрозмовники обговорили Паризьку хартію в аспекті співпраці у сфері боротьби із кліматичними змінами і майбутнє економічних відносин. Вони домовилися зупинити дію тарифів, пов’язаних зі спорами щодо літаків Світової організації торгівлі (СОТ), на чотири місяці.

Після інавгурації Байдена 20 січня справ Ляєн подякувала йому за пропозицію щодо співпраці і заявила, що «Європа готова до нового старту».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»