СВІТ

Російські спецслужби підривали довіру до західних вакцин проти COVID-19 у чотирьох онлайн-виданнях – The Wall Street Journal

Російські спецслужби поширювали дезінформацію про західні вакцини проти COVID-19, зокрема про розроблення Pfizer і BioNTech у кількох онлайн-виданнях, написала газета The Wall Street Journal 7 березня з посиланням на американських чиновників.

Співробітник глобального центру взаємодії, підрозділу Держдепартаменту США, яке бореться з іноземною пропагандою та дезінформацією, нарахував лише чотири видання, підконтрольні спецслужбам РФ. Портали підривають упевненість людей у західних вакцинах, ставлячи під сумнів їхню безпеку й ефективність, зазначив він.

За словами джерела газети ресурсами «Новий східний огляд» (New Eastern Outlook) і Oriental Review управляє і володіє Служба зовнішньої розвідки. У цих виданнях містяться академічні публікації, що відображають події на Близькому Сході, в Азії та Африці з коментарями про роль США у світі.

Крім цього, за інформацією газети, сайтом інформаційного агентства News Front керує ФСБ і фінансує Кремль. Портал Rebel Inside, який висвітлював заворушення і протести й тепер не діє, контролює ГРУ.

Читацька аудиторія цих ЗМІ невелика, але як вважають офіційні особи США, ці ресурси поширюють неправдиву інформацію через інші російські й міжнародні ЗМІ. Деякі статті «Нового східного огляду» передруковують у блогах і на міжнародних новинних сайтах, стверджує газета. Як приклад наведено січневу статтю про біологічні лабораторії США, розміщені по всьому світу, які сприяють спалахам інфекційних захворювань. Цю статтю повністю або частково опублікували на веб-сайтах Бангладеш, Італії, Іспанії, Франції, Ірану, Куби та Швеції.

Раніше держдепартамент так явно і безпосередньо не пов’язував ці ресурси з російськими спецслужбами, зазначила The Wall Street Journal. Представник Держдепартаменту не надав конкретних доказів зв’язку публікацій із російською розвідкою, але сказав, що оцінка стала «результатом спільного міжвідомчого висновку».

У Кремлі такі твердження назвали «нісенітницею». Якщо розглядати кожну негативну публікацію проти російської вакцини «Супутник V» як результат дій американських спецслужб, можна збожеволіти, бо вони виходять щодня, щогодини і в кожному англосаксонському ЗМІ, відповів на запит газети прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.

На початку лютого The New York Times писала, що російські медіа ведуть кампанію з погіршення іміджу вакцин американських компаній Pfizer і Moderna. Кампанія проти американських вакцин була спрямована на країни Латинської Америки, зокрема на Мексику та Аргентину, які домовилися з Москвою про придбання «Супутник V».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»