СПОСІБ ЖИТТЯ

Таран: Жінка-командир, пілот, танкіст, артилерист – більше не експеримент, а наше повсякдення

Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що служба жінок у Збройних силах країни стала звичайним явищем. Про це 8 березня повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

«Не квіти, не квоти, а реальні можливості для професійного зростання й кар’єри – ось до чого ми прагнемо, створюючи рівні можливості для всіх. Політика рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є одним із пріоритетів керівного складу Міноборони. Майже чверть загальної чисельності Збройних сил – це жінки», – підкреслив Таран.

За його словами, на сьогодні в лавах ЗСУ відбуває службу понад 31 тис. жінок, 25 тис. із яких працюють у Збройних силах на цивільних посадах.

«Жінки проходять військову службу у ЗСУ на рівних засадах із чоловіками, у тому числі на офіцерських посадах. Військовослужбовцям-жінкам відкрито доступ до всіх військово-облікових спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу, у тому числі й до «бойових», надано рівний доступ до військових звань, забезпечено участь у миротворчих операціях, відкрито доступ до отримання військової освіти всіх рівнів. Жінка-командир, пілот, танкіст, артилерист – більше не експеримент, а наша повсякденність», – сказав міністр.

Він також зазначив, що від початку російської агресії проти України статусу учасника бойових дій набуло понад 13 тис. жінок. За мужність і героїзм 257 дали державні нагороди. Приблизно 10% від усього особового складу операції Об’єднаних сил – жінки.

8 березня у світі святкують Міжнародний жіночий день.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»