СПОСІБ ЖИТТЯ

В Українському інституті національної памяті вважають нелогічним вихідний у день перемоги трудових прав жінок

Очільник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Антон Дробович 8 березня в ефірі телеканала «Україна 24» озвучив позицію інституту щодо ймовірного скасування вихідного в Міжнародний жіночий день.

«Позиція Інституту така – якщо це був день, зокрема, боротьби за трудові права жінок, то вихідний день у день перемоги трудових прав жінок виглядає дуже нелогічно. Тому це не обов’язково має бути вихідний день«, – сказав він.

Голова УІНП вважає, що вихідний 8 березня – «не настільки принципова тема, як те, якими сенсами його наповнювати«.

Дробович зазначив, що в Україні завершують роботу над законопроєктом про свята і пам’ятні дати, і, серед іншого, суспільство зможе обговорити, зокрема, питання, робити чи то 8 березня неробочим днем.

«Але українці люблять вихідні, тому, скоріше за все, будуть за вихідний«, – вважає він.

2019 року на той момент голова УІНП Володимир В’ятрович заявляв, що день, присвячений боротьбі за права жінок, втратив своє початкове правозахисне значення і перетворився на свято, коли просто вітають одну частину суспільства – жіночу.

2017 року Верховна Рада розглядала законопроєкт про зміну святкових і неробочих днів в Україні, у якому запропоновано скасувати вихідний 8 березня. Депутати не підтримали цієї ініціативу і скасували тільки один вихідний – 2 травня.

Міжнародний жіночий день є державним святом у низці країн, переважно пострадянських. Уперше його відсвяткували 1909 року у США з ініціативи Соціалістичної партії Америки. За пропозицією Клари Цеткін 1910 року свято стало міжнародним. 1977 року СРСР ініціював надання міжнародного статусу. Тоді він дістав назву Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»