СВІТ

Валіза золотих ручок й автопарк на €4 млн. Telegram-канал NEXTA опублікував розслідування про майно Лукашенка

Telegram-канал NEXTA 8 березня опублікував в YouTube розслідування «Лукашенко. Золоте дно» про майно Олександра Лукашенка, який називає себе президентом Білорусі.

Автори розслідування заявили, що це перше з низки розслідувань.

«Спочатку ми планували зробити невеликий огляд майна Лукашенка. Але під час підготовки з нами почали зв’язуватися люди, що мали близький стосунок до корупційних схем диктатора. Вони повідомили стільки інформації, що нам довелося кілька разів повністю переписати сценарій», – зазначили в повідомленні.

Офіційно в Лукашенка нічого немає, він неодноразово заявляв, що не має жодної власності. Журналісти NEXTA розповіли, що Лукашенко фактично приватизував державні резиденції в Білорусі.

Вартість президентського автопарку розслідувачі оцінили в €4 млн.

«На світанку свого правління Лукашенко приїжджав на дебати на білих «Жигулях»  – «сімці», а до заходу епохи пересідає на люксовий німецький автопром. Звідки в людини з порожньою декларацією про доходи такі дорогі іграшки? Треба розуміти, що в Лукашенка різниці між своїми грошима й держбюджетом немає», – ідеться в розслідуванні.

Лукашенко з’являвся на двох Audi А8 по 100 тис. кожна.

«Легендарний Maybach за 1,5 млн Лукашенку хтось подарував – чи то на день народження, чи то просто так. У декларації Лукашенка цієї машини немає», – підкреслили журналісти.

За їхніми даними, Лукашенко користується іменним золотим ручками італійської фірми Montegrappa вартістю від 2 тис. до 4 тис. У розслідуванні підкреслили, що в Лукашенка таких ручок «ціла валіза».

«У лютому 2019 року Лукашенко зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у Сочі, де під час лижних катань продемонстрував лижний костюм вартістю майже 4 тис. Водночас він заявляв, що шапку подарували, куртка стара, а черевики безплатно за 2 тис. виготовили австрійці для піару», – заявили автори.

У гардеробі Лукашенка вони знайшли ремені Hermes за $800, годинник вартістю від $15 тис. до $20 тис.

Із 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних з результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно їм дали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»