СВІТ

Верховний суд США відхилив останню апеляцію Трампа щодо виборів

Верховний суд США 8 березня розглянув останню із трьох справ, переданих суддям колишнім президентом США Дональдом Трампом, який оскаржує свою поразку на виборах. Про це повідомляє агентство Reuters.

Суд без коментарів відхилив апеляцію Трампа, що оскаржує тисячі голосів, поданих у Вісконсині. Тут він програв демократу Джо Байдену понад 20 тис. голосів.

Це був останній із трьох позовів, поданих до Верховного суду ближче до кінця президентства Трампа, який судді відхилили. 22 лютого суд відхилив дві інші апеляції Трампа – одну щодо голосування у Вісконсині і одну, що стосується голосування в Пенсильванії.

Каденція Трампа завершилася 20 січня, коли на посаду вступив новий президент Джо Байден.

Під час виборів і після них Трамп та його команда неодноразово заявляли про фальсифікації й невизнання результатів підрахунку голосів. Під час однієї з таких заяв, 6 січня, він закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити Байдена переможцем виборів президента США. Протестувальники вирушили до Капітолію і взяли його штурмом. Унаслідок заворушень загинуло п’ятеро людей, серед них офіцер поліції, було затримано 52 людей, у Вашингтоні оголосили надзвичайний стан.

Заворушення в Капітолії стали причиною оголошення Трампу імпічменту Палатою представників. Автори резолюції висунули йому одне обвинувачення – у підбурюванні до масових заворушень, однак у Сенаті його виправдали.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»