СВІТ

У Білорусі переслідують жінок-опозиціонерок – Amnesty International

Жінки, які відіграють провідну роль у протестних акціях на вулицях Білорусі, зазнають репресій, їм погрожують. Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International 8 березня.

Активістки розповіли правозахисникам, як представники влади називали їх «поганими матерями і дружинами», а також погрожували забрати дітей.

«Під час тримання під вартою жінки стикалися з жорстокістю, когось кидали до в’язниці внаслідок необґрунтованого кримінального переслідування», – підкреслили в організації.

«Світлана Тихановська, кандидатка у президенти країни, змушена була емігрувати. Голову її штабу Марію Колесникову кинули у в’язницю. Марфу Рабкову, ув’язнену правозахисницю, журналісток Катерину Бахвалову і Дар’ю Чульцову, засудили до дворічного ув’язнення за пряму трансляцію акції протесту, – це лише деякі з багатьох жінок, чиї імена стали синонімами боротьби за свободу і права людини в Білорусі», – сказала головна керівниця Amnesty International в Білорусі Аїша Юнг.

Білоруське суспільство вона охарактеризувала як «глибоко патріархальне з повсюдним поширенням сімейного насильства проти жінок».

«Ми закликаємо до солідарності з відважними жінками Білорусі в їхній боротьбі за свободу і права людини. У своїй боротьбі вони кидають виклик патріархальним поглядам і репресивному уряду, який прагне придушити права людини, зміни та прогрес, до яких закликають білоруси», – заявила Юнг.

Білоруський правозахисний центр «Весна» повідомив про 49 жінок, які з політичних мотивів перебувають під вартою.

Із 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно їм дали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»