СВІТ

У Білорусі за ґратами з політичних мотивів перебуває 49 жінок – правозахисники

У Білорусі з політичних мотивів під вартою перебуває 49 жінок. Про це інформує правозахисний центр (ПЦ) «Весна».

«Як ніколи до цього, величезну кількість жінок було кинуто за ґрати з політичних мотивів. ПЦ «Весна» відомо щонайменше про 141 політично вмотивовану кримінальну справу, порушену в Білорусі проти жінок від початку виборчої кампанії. Як мінімум 49 жінок перебувають у місцях позбавлення волі або під домашнім арештом. 10 із них уже засудили на реальні строки позбавлення волі, інші чекають на суди», – указано в повідомленні.

Політв’язнями визнано 38 білоруських жінок, зауважили правозахисники.

8 березня святкують Міжнародний жіночий день.

З 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів було травмовано й поранено. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували й не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»