СВІТ

У Південній Кореї розслідували смерть восьми осіб після вакцинації препаратом AstraZeneca

У Південній Кореї з’явилися попередні результати розслідування восьми летальних випадків після щеплення вакциною виробництва британської фармацевтичної компанії AstraZeneca. Зв’язків між вакцинацією і смертями не виявили, пише Reuters 8 березня з посиланням на дані директора Корейського агентства з контролю і профілактики захворювань (KDCA) Чон Ин-Кена.

Медики розслідували смерть восьми осіб із супутніми захворюваннями, у яких спостерігали побічні реакції після отримання вакцини проти COVID-19 виробництва AstraZeneca. Під час дослідження інцидентів не знайшлося доказів того, що хворі померли від щеплень, заявила директорка KDCA.

Південна Корея розпочала вакцинацію жителів і працівників будинків для літніх людей та інших осіб із груп ризику наприкінці лютого, станом на 7 березня майже 317 тисяч осіб одержали перші дози вакцини, зауважило агентство.

Літнім людям віком від 65 років не вводили вакцину AstraZeneca. Місцеві органи охорони здоров’я визнали за необхідне отримати додаткові дані, щоб підтвердити її ефективність для цієї вікової групи. У понеділок, 8 березня, Чон сказав, що група експертів рекомендувала зробити щеплення людям похилого віку і що KDCA скоро ухвалить остаточне рішення.

Міністерство з безпеки продуктів і лікарських засобів Південної Кореї схвалило застосування вакцини проти COVID-19 AstrаZeneca 10 лютого.

Великобританія першою у світі розпочала масову вакцинацію препаратом AstraZeneca. Використання вакцини проти коронавірусу схвалили Індія, Мексика, Бразилія. Постійний комітет із вакцинації Stiko при Інституті вірусології імені Роберта Коха в Німеччині 28 січня рекомендував використовувати вакцину AstraZeneca громадянам віком від 18 до 64 років.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) 29 січня дозволило застосування вакцини проти COVID-19 виробництва AstraZeneca на території Європейського союзу. Цього дня постачання вакцини на території ЄС схвалила Єврокомісія. Вакцина AstraZeneca стала третім препаратом проти коронавірусу, рекомендованим для використання і дозволеним для постачання у Євросоюзі. Раніше ЕМА дозволило застосування американських вакцин виробництва Pfizer/BioNTech і Moderna.

В агентстві зазначили, що клінічні дослідження вакцини проти коронавірусу AstraZeneca засвідчили, що вона ефективна в запобіганні COVID-19 у людей віком від 18 років. Ефективність вакцини встановлено на рівні приблизно 60%.

За даними агентства Bloomberg, у світі станом на 8 березня зробили вже понад 304 млн щеплень проти коронавірусу. Лідерами за кількістю введених доз є США, Китай і Євросоюз.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»