СВІТ

У Словаччині більше довіряють російській вакцині проти COVID-19, ніж AstraZeneca та Moderna – опитування

53% словаків готові вакцинуватися російським препаратом проти коронавірусу «Супутник V». Про це свідчать дані опитування, проведеного в лютому агентством Focus для політичного ток-шоу Na Telo, що виходить на телеканалі TV Markíza.

Російська вакцина «Супутник V» є другим ухваленим для словаків варіантом для щеплення проти COVID-19, в опитуванні вона випередила препарати компаній Moderna (46,9%) та AstraZeneca (42,6%).

Водночас майже 35% словаків виступили проти вакцинації препаратом «Супутник V».

55% респондентів заявили, що готові зробити щеплення препаратом проти COVID-19 Pfizer/BioNTech – це найвищий показник довіри. Приблизно 35% опитаних відкинули американо-німецьку вакцину.

https://www.facebook.com/NatelosMichalomKovacicomTVMarkiza/posts/3856099564446223

Словаччина другою в Європейському союзі після Угорщини отримала російську вакцину «Супутник V» (вакцинація російським препаратом в Угорщині розпочалася 11 лютого). Першу партію вакцини кількістю 200 тис. доз 1 березня зустрічав в аеропорту Кошице прем’єр-міністр країни Ігор Матович. Словаччина закупила у РФ 2 млн доз препарату.

Вакцинацію препаратом проти COVID-19 «Супутник V» у Словаччині поки не розпочали.

Хоча препарат не схвалило Європейське агентство з лікарських засобів для використання в ЄС, його зареєструвало Нацагентство Словаччини, що займається сертифікацією лікарських препаратів.

Вакцину «Супутник V», розроблену центром імені Гамалії, зареєстрували в Росії 11 серпня торік. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

До того ж низка російських учених зазначала, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим й етичним нормам розроблення ліків. Ті росіяни, кому зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.

За даними Російського фонду прямих інвестицій, станом на 7 березня вакцину «Супутник V» схвалили для використання в 46 країнах.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»