ПОЛІТИКА

У «Слузі народу» створюють рух «Зе! Жінки»

Партія «Слуга народу» створює рух «Зе! Жінки» для впровадження політики рівності на національному та місцевому рівнях. Про це заявив голова партії й перший заступник голови парламентської фракції «Слуги народу» Олександр Корнієнко, повідомляє 8 березня пресслужба партії.

«У межах руху «Зе! Жінки» депутати парламенту та місцевих рад, а також прихильники партії працюватимуть над посиленням політичної участі жінок, становленням рівних прав і можливостей в Україні та реалізацією національної політики з гендерної рівності, зокрема урядової програми «Партнерство Біарріц» [зі становлення рівності чоловіків і жінок], ініційованої першою леді України», – сказав Корнієнко.

Як уточнила народна депутатка від «Слуги народу» Марина Бардіна, цей рух дасть змогу збільшити жіноче представництво в українській політиці.

Як зазначили в партії, у теперішньому скликанні Верховної Ради найбільша кількість жінок протягом усього періоду незалежності України – 20,8%.

У 2019 році парламент ухвалив новий Виборчий кодекс, де передбачено гендерну квоту на виборах на рівні 40%. У кожній п’ятірці партійного виборчого списку мають бути як чоловіки, так і жінки (щонайменше два кандидати кожної статі).

12 вересня 2020 року Офіс президента повідомив, що Україні надали офіційного статусу учасниці «Партнерства Біарріц», міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх.

8 березня у світі святкують Міжнародний жіночий день.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»