ПОЛІТИКА

У Вашингтоні обговорюють надання Україні статусу головного союзника США, який не є членом НАТО – Піонтковський

У Вашингтоні обговорюють питання надання Україні статусу союзника США. Про це російський політолог Андрій Піонтковський, який живе у США, повідомив 6 березня в ефірі радіостанції «Эхо Москвы».

«Завдання №1 зараз для американців – не допустити подальшої агресії [президента РФ Володимира] Путіна в Україні, а в дуже ймовірному випадку цього просування продемонструвати йому щонайменше весь той набір так званих пекельних санкцій, які давно обговорюють у Вашингтоні. Загалом навіть цим справи не обмежать. Фактично зараз обговорюють питання (і його ухвалять найближчим часом) щодо надання Україні статусу Major Non-NATO Ally (головний союзник Сполучених Штатів, який не є членом НАТО), – сказав він.

Політолог зазначив, що Сполучені Штати не можуть «охопити всього», тому змушені концентруватися на питаннях своєї безпеки.

«Ось [президент США Джо] Байден постійно підкреслює, що поведінка Путіна (і передусім в Україні) – це загроза безпеці Сполучених Штатів. І якраз зараз, коли зруйновано ось цю концепцію московську втискання «Лугандонії» як ракової пухлини в тіло України і підкорення в такий спосіб всієї України, коли Україна категорично відмовилася грати в цей трюк із фальшивим відновленням територіальної цілісності, Москва готова вдатися до інших методів, тому що цілі підкорення України, підпорядкування її своїм інтересам не залишилося», – пояснив Піонтковський.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики «позаблоковості». Відповідно до Військової доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»