СВІТ

ЗМІ повідомили, що в ЦАР зазнав аварії вертоліт із російськими військовими. Посол не підтвердив

У Центральноафриканській Республіці 7 березня зазнав аварії вертоліт, на борту якого перебували російські військові фахівці. Про це повідомив Telegram-канал «Военный обозреватель».

У повідомленні зазначили, що, за попередньою інформацією, постраждалих немає.

Посольство Росії в ЦАР перевіряє інформацію про катастрофу вертольота, повідомив «РИА Новости» посол РФ у Центральноафриканській Республіці Володимир Титоренко.

За його словами, керівництво військових інструкторів цього повідомлення не підтвердило.

За даними інформагентства, у лютому 2020 року в ЦАР працювало приблизно 235 військових фахівців, яких РФ доправила для підготовки збройних сил і правоохоронців.

У грудні 2020 року Росія скерувала в Центральноафриканську Республіку кілька сотень військових і важку техніку, заявив представник уряду ЦАР Анж Максим Казагі.

У ЦАР із 2012 року триває війна між групами повстанців і чинним урядом, сили якого підтримують миротворці ООН, зазначає ВВС. Протягом останніх днів заколотники зайняли кілька населених пунктів неподалік від столиці і взяли під контроль дороги, що ведуть до неї. Миротворці заявили, що наступ на Бангі вдалося зупинити і вони намагаються не допустити взяття столиці в кільце.

Антиурядові сили прагнуть не допустити переобрання на другий строк президента Туадери. Президентські вибори призначено на 27 грудня, одночасно з ними відбудуться парламентські вибори. Влада республіки звинувачує колишнього президента країни Франсуа Бозізе в підтримці повстанців. У його партії це заперечують.

У 2018 році в ЦАР прибув «загін російських військових фахівців для посилення безпеки глави держави». Серед тих, хто прибув, було п’ятеро росіян, кадрових військових розвідників, і співробітники двох приватних військових компаній Sewa Security Services і Lobaye Ltd. Більшість експертів була впевнена, що йдеться про так звану «групу найманців Вагнера».

Угоду про військове співробітництво Росія і ЦАР підписали в серпні 2018 року. Після цього в місті Беренго створили центр, де російські інструктори навчали солдатів ЦАР «поводитися зі зброєю і вести бойові дії».

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»