СВІТ

Євросоюз призначив посередника в діалозі між політичними силами Грузії

Голова Євроради Шарль Мішель призначив свого особистого представника Крістіана Даніельсона посередником у діалозі між владою й опозицією Грузії. Про це повідомила пресслужба Європейської ради 8 березня.

«Мішель у співпраці з верховним представником [ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепом] Боррелем доручив Крістіану Даніельсону брати участь у підтримуваних ЄС посередницьких зусиллях у Грузії для перезапуску політичного діалогу під час візиту голови Євроради до Тбілісі 1 березня», – уточнили у Єврораді.

Новий спецпредставник і посередник вирушить до Грузії найближчими днями. Даніельсону наказано взаємодіяти з послом Євросоюзу у Грузії Карлом Харцеллом, щоб подолати політичну нестабільність у країні.

Мішель і Боррель закликали всіх політичних гравців Грузії розпочати діалог «заради стабільної, демократичної та орієнтованої на реформи Грузії», яка здатна успішно рухатися проєвропейським шляхом».

Даніельсон до свого призначення у Грузію був головою представництва Єврокомісії у Швеції. Він також працював заступником генерального секретаря Європейської комісії 2011 року. У 2013 році він став генеральним директором із питань розширення, а 2015 року його призначили генеральним директором із питань сусідства та переговорів про розширення.

У Грузії заарештували голову заснованого експрезидентом Грузії Михайлом Саакашвілі «Єдиного національного руху» Ніку Мелію. Силову операцію провели в офісі партії 23 лютого, писало видання «Эхо Кавказа». Тбіліський міський суд 17 лютого ухвалив повернути політика під варту за несплату збільшеної застави у справі про підбурювання до насильства під час антиурядових виступів у червні 2019 року.

Рішення суду про арешт Мелії посилило політичну кризу у країні. 18 лютого через розбіжності з керівною командою щодо виконання рішення суду про арешт опозиціонера пішов у відставку з поста прем’єр-міністра Георгій Гахарія. Новим главою уряду став Іраклій Гарібашвілі.

Представники опозиції не увійшли в парламент Грузії. Як пише агентство «Новости Грузия», станом на 23 лютого від мандатів відмовився 51 депутат. Опозиційні партії бойкотували другий тур виборів. Вони вважають, що результати голосування «не відображають волі грузинського народу». Опозиція виходила на масові акції протесту, вимагаючи нових виборів.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»