СВІТ

Італія першою у Євросоюзі розпочне виробляти російську вакцину проти COVID-19 «Супутник V»

Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) і швейцарська компанія Adienne Pharma & Biotech підписали угоду про виробництво вакцини проти COVID-19 «Супутник V» в Італії. Про це повідомляють на сайті Італо-російської торгової палати.

Італія стане першою країною Європейського союзу, де розпочнуть випускати російську вакцину проти COVID-19.

Виробництво препарату проти коронавірусу мають запустити в червні 2021 року на заводах Adienne у Ломбардії та Центральній Італії. До кінця року заплановано випустити 10 млн доз вакцини.

Але спочатку «Супутник V» має дістати дозвіл від італійського регулювального органу, зауважило агентство Bloomberg із посиланням на президента Adienne Pharma & Biotech Антоніо Франческо ді Наро.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) закликало країни Євросоюзу не поспішати зі схваленням російської вакцини проти коронавірусу «Супутник V». В інтерв’ю австрійському телеканалу ORF глава правління EMA Кріста Віртумер-Госі заявляла, що перевірки російського препарату з боку агентства ще не завершено, для схвалення вакцини «Супутник V» недостатньо даних. У матеріалі France 24 Віртумер-Госі порівняла з «російською рулеткою» ідею про екстрене схвалення російського препарату проти COVID-19.

Вакцину «Супутник V» було зареєстровано в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і витримала всі перевірки.

Вакцину розкритикували в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас група російських вчених зауважувала, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Щеплені росіяни скаржилися на різні побічні ефекти – жар, утрату нюху, підвищений тиск.

У Євросоюзі вакцину «Супутник V» не схвалено. У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом. За даними РФПІ, на 7 березня вакцину «Супутник V» схвалили для використання в 46 країнах.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у Брюсселі 17 лютого висловила здивування тим, що Росія пропонує іншим країнам «Супутник V», не вакцинувавши власного населення. Єврокомісія на початку березня заявила, що не веде переговорів про придбання вакцини «Супутник V», попри те, що регуляторний орган ЄС почав розгляд її для можливого схвалення.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»