СПОСІБ ЖИТТЯ

Академік Комісаренко: Нова хвиля коронавірусу буде потужнішою, ніж попередня

В Україні розпочалася друга хвиля коронавірусу, а не третя, вважає академік НАН України, доктор біологічних наук, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко. Про це він сказав у програмі «Гостре питання» на телеканалі Obozrevatel TV 4 березня.

«Прем’єр може говорити про третю, але я говорю про другу хвилю. Якщо подивитися на графік інфікованості й захворюваності в Україні, це дуже очевидна синусоїда, яка пішла на другий підйом», – пояснив учений.

Він зазначив, що нова хвиля, яка зараз набирає обертів, може бути потужнішою, ніж попередня, тому що процес вакцинації в Україні відбувається надто повільно.

«Я думаю, друга хвиля буде вищою ще й тому, що до нас поступово почнуть потрапляти варіанти, люди, які є носіями мутацій, чи то з Великобританії, чи то з Південної Африки, з Бразилії, із США. І я думаю, на жаль, у нас буде більше хворих людей, які хворіли раніше», – підкреслив Комісаренко.

Він додав, що ліків проти COVID-19 досі не винайшли. На сьогодні єдині відомі ліки, що впливають на коронавірус, а не тільки борються із симптомами, – плазма крові людини, яка перенесла це захворювання, у якої в крові велика кількість антитіл.

Станом на 9 березня в Україні підтвердили понад 1,4 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 27,2 тис. пацієнтів, а видужало приблизно 1,2 млн осіб. Протягом останньої доби у країні підтвердили 3261 новий випадок коронавірусу, найбільше – у Вінницькій (460) та Івано-Франківській (433) областях. У Львівській області виявили 351 випадок захворювання COVID-19.

Високий рівень госпіталізацій у лікарні для інфікованих коронавірусом і пацієнтів з підозрою на COVID-19 фіксують у дев’яти областях України.

4 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»