СПОСІБ ЖИТТЯ

Академік Комісаренко: План МОЗ щодо вакцинації – велика помилка, коронавірус швидко мутує

Вакцинація в Україні відбувається надто повільно, необхідно прискорити цей процес, заявив академік НАН України, доктор біологічних наук, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко. Про це він сказав у програмі «Гостре питання» на телеканалі Obozrevatel TV 4 березня.

«У нас дуже слабо розвивається вакцинація… Існує план МОЗ, згідно за яким приблизно половина населення повинна бути імунізована до середини 2022 року. Я думаю, що це велика помилка», – сказав він.

Академік зазначив, що треба було б планувати вакцинація не половини населення, а приблизно 30 млн людей, і завершити її вже до кінця цього року.

Інакше в Україні можуть з’явитися такі варіанти вірусу, які будуть малочутливими або нечутливими до використовуваних вакцин.

Комісаренко пояснив, що мутація коронавірусу відбувається приблизно раз на 12 днів. Тобто якщо людина заразилася і хворіє протягом 20 днів, вірус може зробити в ній одну-дві мутації. Після одужання ця мутація зникає.

Але якщо людина хворіє значно довше, то ці мутації накопичуються. Якщо мутація стає такою, яка значно легше передається іншим людям, ця людина може заразити інших людей. Ця мутація зберігатиметься в тих людей, яких вона заразила, і поширюватиметься.

За словами академіка, саме так сталося в Англії – мутація стала набагато контагіознішою, поширюється з більшою швидкістю, охопила Великобританію і пішла в інші країни.

«Бразилія випадково провела дуже поганий експеримент в одному невеликому місті. Вони вирішили, нехай люди там будуть хворіти. Хтось помре, але зрештою відбудеться створення колективного імунітету. Так воно і сталося. Приблизно 70–80% людей перехворіло, і вірус нібито зник у цьому місті. Але люди там почали хворіти знову, і бразильська мутація пішла саме з цього міста. Через те, що така велика кількість людей так довго хворіла, накопичилася мутація, яка почала поширюватися по всьому світу», – розповів Комісаренко. Він додав, що від нового «бразильського» штаму напрацьований на попередній мутації колективний імунітет уже не рятує.

За його словами, зараз практично всі варіанти коронавірусу, які є на території України, чутливі до вакцинації, вона захищає людей. Але нова хвиля коронавірусу, яка зараз набирає обертів, може бути потужнішою, ніж попередня.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українцям вводять вакцину Covishield, привезену з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 9 березня в Україні було щеплено 19 118 осіб. Упродовж минулої доби у країні ввели 1171 дозу вакцини проти коронавірусу.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що його не влаштовують темпи вакцинації українців проти коронавірусу – щеплювати планували вищими темпами.

Україні в межах глобальної ініціативи COVAX беоплатно нададуть 1,78 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech. Планують, що країні виділять 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Усього Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Станом на 9 березня в Україні підтвердили 1 410 061 випадок коронавірусної інфекції, померло 27 204 пацієнти, видужало 1 199 229 осіб. Упродовж останньої доби у країні підтвердили 3261 новий випадок коронавірусу.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»