СПОСІБ ЖИТТЯ

Асєєв, Васянович, агентство «Ухо». Названо лауреатів Шевченківської премії. Список

Шевченківський комітет 9 березня оприлюднив імена лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

Першим оголосили переможця в номінації «Публіцистика. Журналістика». Ним став ексзаручник бойовиків «ДНР» Станіслав Асєєв (збірка есе «В ізоляції»).

Далі нагороди розподілили так:

  • «Кіномистецтво» – режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко за фільм «Атлантида»;
  • «Візуальне мистецтво» – художник Борис Михайлов із проєктом «Випробування смертю» (відеопроєкція і фотоінсталяції);
  • «Література» – письменниця Оксана Луцишина з романом «Іван и Феба»;
  • «Музичне мистецтво» – музичне агентство «Ухо» (Олександра Андрусик, Євген Шимальський, Катерина Сула) з циклом «Архітектура голосу»;
  • «Театральне мистецтво» – режисер Сергій Маслобойщиков, художниця по костюмах Наталя Рудюк, композитор Олександр Бегма – за спектакль Verba за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», який поставили в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.

Сьогодні тільки назвали лауреатів премії. Церемонія вручення нагород відбудеться у травні в Каневі, поруч із могилою Тараса Шевченка, розповів на брифінгу голова комітету Юрій Макаров. За його словами, орієнтовно йдеться про дату перепоховання поета – 22 травня.

У 2020 році премію присудили поетесі Маріанні Кіяновській і письменнику Тарасові Прохаську в номінації «Література», гурт «ДахаБраха» переміг у номінації «Музичне мистецтво», а режисер Владислав Троїцький – у номінації «Театральне мистецтво», фотожурналіст Олександр Глядєлов – у номінації «Візуальне мистецтво», режисер Владислав Троїцький, композитори Роман Григорів та Ілля Розумійко – у номінації «Театральне мистецтво».

Розмір премії тоді становив 200 тис. грн.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»