СВІТ

Автори «Супутника V» вимагають публічних вибачень від регулятора ЄС. Там говорили про «російську рулетку»

Автори російської вакцини проти коронавірусу «Супутник V» вимагають вибачень від голови правління Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) Крісти Віртумер-Ґохе за її слова про препарат із РФ. Про це 8 березня заявили у Twitter «Супутник V».

«Ми вимагаємо публічних вибачень від Крісти Віртумер-Ґохе з EMA за її негативні коментарі про те, що держави ЄС безпосередньо схвалюють «Супутник V». Її коментарі викликають серйозні питання про ймовірне політичне втручання в поточну перевірку EMA. «Супутник V» схвалило 46 країн», – ідеться у твіті.

Автори російської вакцини послалися на матеріал телеканала France 24, згідно з яким Віртумер-Ґохе порівняла з «російською рулеткою» ідею про екстрене схвалення «Супутник V».

«EMA не припускає таких заяв про жодну іншу вакцину. Такі коментарі недоречні й підривають довіру до EMA і процесу перевірки. Вакцини й EMA мають бути вищими за політику», – вважають у РФ.

В інтерв’ю австрійському телеканалу ORF очільниця EMA заявила, що перевірки російського препарату з боку агентства ще не завершено, для схвалення вакцини «Супутник V» недостатньо даних.

Вакцину «Супутник V» було зареєстровано в Росії 11 серпня минулого року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас деякі російські вчені зазначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Ті росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – лихоманку, втрату нюху, підвищення тиску.

У Євросоюзі вакцини «Супутник V» не схвалено. У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, в Аргентині, Болівії, Сербії, Алжирі, Палестині, Венесуелі, Парагваї й низці інших країн.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у Брюсселі 17 лютого висловила здивування тим, що Росія пропонує іншим країнам «Супутник V», не вакцинувавши власне населення. Єврокомісія на початку березня заявила, що не веде перемовини про закупівлю вакцини «Супутник V», незважаючи на те, що регуляторний орган ЄС почав розглядати її для ймовірного схвалення.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»