ПОЛІТИКА

Данілов назвав знання англійської мови запорукою незалежності України

Англійської мови потрібно навчати в Україні з дитячого садка, щоб перемогти в лінгвістичній війні з Росією. Таке припущення висловив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм», передає кореспондент видання «ГОРДОН».

Знання англійської мови серед молоді є запорукою незалежності України, переконаний Данілов.

«Англійську мову потрібно використовувати з дитячого садочка, у школі. Її треба знати. Дуже багато людей навчають англійської мови, але мало хто її знає і використовує. Коли ми зможемо людей налаштувати на англомовні видання, тоді питання лінгвістичної війни, яку веде Росія, поступово може зникати», – сказав він.

Данілов висловив жаль через те, що політики в Україні не визначили українську мову як основну.

«І друге питання, за 30 років ми не порушили питання англійської мови, яка має бути обов’язковою другою мовою у країні, щоб ми з вами були убезпечені від тих атак, від яких ми потерпаємо від Росії», – додав секретар РНБО.

У Кремлі неодноразово заявляли про нібито захист російськомовного населення і цією тезою виправдовували агресію проти України. У зв’язку з цим Данілов указав на велику кількість українських політиків і, зокрема, президентів, які «загралися з російською мовою».

«Продовжували копати під себе ту яму, у якій сьогодні опинилися. Сьогодні її на 100% використовує Російська Федерація. Вони російською мовою відправляють на територію країн колишнього Радянського Союзу, і перш за все це стосується України, ті наративи, які вони вважають за необхідне», – підкреслив Данілов.

16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов’язковість використання української мови по всій країні в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.

Проведене в лютому 2021 року соцдослідження Київського міжнародного інституту соціології та соціологічної компанії SOCIS засвідчило, що 52,7% українців удома розмовляють тільки українською мовою. 23,5% опитаних повідомили, що спілкуються вдома російською, ще 22,5% – і російською, і українською.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»