ПОЛІТИКА

Детективам знову не вдалося доправити Вовка на засідання ВАКС

Вищий антикорупційний суд України на засіданні 9 березня знову дозволив примусово доправити голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка у ВАКС на засідання щодо розгляду клопотання про обрання йому запобіжного заходу.

Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили у пресслужбі ВАКС.

Це вже вшосте суд задовольнив клопотання про примусове доправлення Вовка.

Як зазначив Центр протидії корупції в Telegram, детективам Національного антикорупційного бюро знову не вдалося знайти Вовка: ні на роботі, ні вдома.

«Новий привід Вовка суд дозволив 15 березня об 11.00. Здається, це якийсь «день бабака», який повторюється з певною періодичністю», – зазначили активісти.

17 липня 2020 року Національне антикорупційне бюро повідомило, що правоохоронці вручили підозри Вовку й іншим суддям, а також тодішньому керівнику Державної судової адміністрації Зеновієві Холоднюку.

Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація ухвалення суддею (суддями) свідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

Підозри базуються на аналізі записів, зроблених у кабінеті Вовка й оприлюднених 26 липня 2019 року. Тоді у прокуратурі заявили, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. В ОАСК розповіли про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів і їхню дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки у приміщенні суду – це «цирк», а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, було сфальсифіковано.

11 серпня 2020 року НАБУ оголосило Вовка, чотирьох суддів ОАСК і двох ексчленів Вищої кваліфікаційної колегії суддів у розшук, оскільки вони їх не було на допитах.

За даними «Української правди», генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова 14 серпня підписала подання до Вищої ради правосуддя про усунення кількох суддів ОАСК (зокрема Вовка).

3 листопада Вовка знову оголосили в розшук. У відповідь на інформацію у ЗМІ про розшук в Окружному адмінсуді Києва заявили, що Вовк із 2 листопада перебуває на лікарняному у зв’язку із самоізоляцією через коронавірусну інфекцію СOVID-19, і підкреслили, що інформація про ігнорування повісток не відповідає дійсності. Вовк наполягав, що повісток йому не вручали.

Наприкінці листопада Вовк заявив, що не ходитиме на допити в НАБУ.

24 грудня детективи НАБУ вручили Вовку повістку про виклик до ВАКС. Голову ОАСК викликали в суд на 5 січня 2021 року. Суддя відмовлявся приймати повістку, слідчий закинув її в салон автомобіля. 3 січня детективи повторно спробували вручити повістку Вовку. Суддя відмовлявся отримувати документ, детектив зачитав його, супроводжуючи Вовка в ліфті й на вулиці. Детектив сказав, що голова ОАСК має з’явитися до суду 3 лютого.

3 лютого суддя ВАКС Андрій Біцюк задовольнив клопотання про примусове доправлення до суду Вовка. Тоді голова ОАСК назвав це рішення «дивним і незаконним» і сказав, що «виконувати явно незаконні, злочинні рішення» не збирається. Вовк вважає, що в нього немає статусу підозрюваного.

На засідання, яке призначили на 8 лютого, голову ОАСК не вдалося доправити – детективи НАБУ не знайшли його за відомими адресами. Також Вовка не вдалося доправити в суд 16-го, 18-го і 22 лютого.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»