КИЇВ

Ексспікер Ради Литвин висунув свою кандидатуру на посаду ректора Київського університету Шевченка

Ексголова Верховної Ради, ексглава Адміністрації Президента Володимир Литвин висунув свою кандидатуру на посаду ректора Київського національного університету імені Шевченка. Про це повідомив викладач університету, юрист Андрій Черних, опублікувавши у Facebook лист Міністерства освіти і науки про вибори ректора зі списком кандидатів на цю посаду.

https://www.facebook.com/achernih/posts/4170071683005060

Своє бачення шляху розвитку столичного вишу Литвин опублікував на сайті «Голос України». Він заявив, що, очолюючи наглядову раду КНУ та обіймаючи державні посади, домагався ухвалення рішень для підвищення статусу університету.

Литвин – доктор історичних наук, член Національної академії наук України. Чотири рази його обирали до Верховної Ради. Двічі був головою українського парламенту (із 2002-го до 2006-го і з 2008-го до 2012 року). Очолював Адміністрацію Президента часів Леоніда Кучми. 2008 року Литвин недовго був в.о. ректора КНУ, зараз очолює наглядову раду вишу.

Литвина звинувачували у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Він брав участь у ратифікації Харківських угод із Російською Федерацією (2010), ухваленні «диктаторських законів» (2014 року). Кілька разів був об’єктом звинувачень у науковому та публіцистичному плагіаті.

Попередні вибори ректора КНУ відбувалися 2020 року – 28 серпня 2020 року Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс на заміщення посади ректора. Литвин також балотувався, але не зміг узяти участь у виборах через COVID-19.

У другому турі виборів ректора, який відбувся 4 листопада, переміг проректор із науково-педагогічної роботи Володимир Бугров із результатом 47,6%, повідомляв сайт університету.

Але оскільки жоден із кандидатів у другому турі не набрав 50% голосів, у Міносвіти оголосили перевибори.

Посаду ректора КНУ із 2015 року обіймає доктор філософських наук Леонід Губерський. Його обрали на цю посаду на перших в історії вишу виборах ректора.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»