ПОЛІТИКА

«Я теж читав про це». Заступник глави ОПУ Костюк відповів, чи братиме участь у конкурсі на посаду голови правління НСТУ

Заступник глави Офісу президента Юрій Костюк 9 березня на пресконференції в Києві відмовився коментувати чутки про його ймовірну участь у конкурсі на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України. Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

«Я теж читав цю інформацію в Telegram-каналах. Дискусія про суспільний мовник має бути набагато ширшою, довшою і стосуватися не особистостей, а багатьох важливих принципів роботи. Тому поки інформацію я не хочу коментувати», – сказав він, відповідаючи на запитання журналістки.

Про те, що Костюк, можливо, братиме участь у конкурсі, писав Telegram-канал «Страны», посилаючись на джерела в медіасфері. Видання стверджувало, що висунення нинішнього керівника мовника Зураба Аласанії на новий строк «поки під питанням, хоча і не виключено».

Колишнього сценариста «Кварталу 95» Костюка називали кандидатом від Банкової.

Аласанія очолює НСТУ з квітня 2017 року, термін його контракту, за даними «Страны», закінчується 13 квітня.

Наглядова рада оголосила конкурс на посаду голови правління НСТУ 2 березня, повідомляли на сайті «Суспільне. Детектор медіа». Наступного дня було оприлюднено умови проведення конкурсу. Документи прийматимуть до 1 квітня включно, конкурс проведуть 1 травня. Нового голову НСТУ оберуть на чотири роки. До кінця 2021 року його посадовий оклад становитиме не менше ніж 118 тис. грн. Із 1 січня 2022 – не менше нижньої межі розміру окладу, установленого наглядовою радою.

У претендентів на посаду має бути вища освіта, не менше ніж п’ять років стажу у сфері медіа, вони мають вільно володіти українською мовою, знати законодавство, мати професійні знання, лідерські навички, вміти управляти публічними фінансами, також вони мають презентувати програму розвитку НСТУ.

19 березня 2015 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо суспільного телебачення і радіомовлення. Згідно із законопроєктом суспільне телебачення і радіомовлення України створюють у формі публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», 100% акцій якої належить державі. 7 квітня 2015 року закон підписав президент Петро Порошенко.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»