СВІТ

КДБ Білорусі попередив про ймовірну дестабілізацію ситуації у країні до кінця березня

Комітет держбезпеки (КДБ) Білорусі має інформацію про плани щодо дестабілізації ситуації у країні в період із 25-го до 27 березня. Про це заявив сьогодні, 9 березня, очільник відомства Іван Тертель після звіту в Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом країни. Слова Тертеля цитує інформагентство БЕЛТА.

КДБ фіксує безпрецедентний тиск на Білорусь із боку іноземних партнерів, зазначив Тертель. За його словами, тиск пов’язаний із санкційною політикою та «деякими іншими речами».

Також білоруські спецслужби виявили спроби деяких осіб дестабілізувати ситуацію у країні 25–27 березня. Лукашенка вже повідомлено про конкретних осіб, зазначив він.

У Білорусі зростає рівень терористичних загроз. За даними Тертеля, вони відбуваються з території суміжних держав.

Із 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року і за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно їм дали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювати по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»