СВІТ

Кожна третя жінка у світі зазнала насилля – ВООЗ

Кожна третя жінка у світі (приблизно 736 млн) зазнавала фізичного або сексуального насильства протягом свого життя. Про це свідчать результати дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Насильство непропорційно сильно зачіпає жінок, що живуть у країнах із низьким і нижче від середнього рівнем доходів. За оцінками ВООЗ, 37% жінок, які живуть у бідних країнах, стикалися у своєму житті з фізичним та/або сексуальним насильством із боку партнера.

У регіонах Океанії, Південної Азії та Африки на південь від Сахари фіксують найвищі рівні поширеності насильства з боку партнера серед жінок віком 15–49 років: від 33% до 51%. Найнижчі показники фіксують у Європі (16–23%), Центральній Азії (18%), Східній Азії (20%) та Південно-Східній Азії (21%).

Молоді жінки зазнають найбільшого ризику нещодавнього насильства. Серед тих, хто мав стосунки, найвищі показники (16%) насильства з боку інтимного партнера протягом останніх 12 місяців фіксували серед молодих жінок віком від 15 до 24 років.

В організації зазначають, що насильство з боку партнера на сьогоднішні є найпоширенішою формою насильства щодо жінок у всьому світі (зачіпає приблизно 641 млн людей). Однак лише 6% жінок у всьому світі повідомляють про нього, через що реальні цифри жертв насильства можуть бути набагато вищими.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»