ПОЛІТИКА

КВУ закликав Верховну Раду розблокувати вибори в окрузі Скічка

Комітет виборців України закликав керівництво Верховної Ради вжити заходів щодо призначення проміжних виборів народного депутата в одномандатному виборчому окрузі (ОВО) №197 (Черкаська область). Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті КВУ 9 березня.

Колишнього телеведучого Олександра Скічка обрали народним депутатом в ОВО №197 від партії «Слуга народу» 2019 року, 29 січня цього року, згідно з указом президента України №38/2021, його призначили головою Черкаської обласної державної адміністрації (ОДА).

Як повідомили у КВУ, 30 січня Скічко подав заяву про дострокове припинення повноважень народного депутата. 3 лютого його розглянув парламентський комітет із питань регламенту, депутатської етики та організації роботи й рекомендував Раді ухвалити в цілому проєкт постанови про дострокове припинення повноважень Скічка. Але рішення досі не ухвалили.

Де-факто участі в роботі парламенту Скічко не бере, та водночас він має статус народного депутата, зазначили у КВУ.

«Відповідно до чинного законодавства, призначення проміжних виборів народного депутата можливе лише після прийняття рішення Верховної Ради про дострокове припинення його повноважень. З огляду на відсутність такого рішення призначення виборів в ОВО №197 станом на сьогодні є фактично заблокованим», – ідеться в заяві.

У КВУ підкреслили, що штучне затягування із призначенням голосування позбавляє виборців округу представництва в парламенті, що перешкоджає реалізації їхніх виборчих прав, закріплених Конституцією.

https://www.facebook.com/cvu.ngo/posts/5130786576963057

Скічку 29 років. Він народився в Черкасах, має економічну освіту (магістр економіки). На сайті президента України написано, що він протягом 10 років займався підприємницькою діяльністю.

Скічко пройшов у Раду ІХ скликання як мажоритарник, набравши 50,92% (34 455 голосів) на виборах в одномандатному окрузі №197 (охоплює територію міст Канів та Золотоноша, Золотоніський район, частина Канівського, Черкаського районів та Соснівського району міста Черкаси).

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»