ПОЛІТИКА

«Ми не росіяни, які будуть ліхтариками світити в небо». У Києві відбувається акція протесту проти з’їзду суддів

Уранці 9 березня біля «Президент Готелю» в Києві розпочалася акція протесту «Ні з’їзду суддівської нечесті», повідомляє НВ.

Активісти писали в анонсі події, що їхня вимога – не проводити з’їзду до змінення правил добору членів Вищої ради правосуддя і Конституційного Суду України.

«Інакше суддівська мафія і надалі буде брати українців у заручники своїми рішеннями, віддаляючи нас від цивілізованого світу», – вважають вони.

Активістка «Автомайдану» Катерина Бутко заявляла, що вирок Сергієві Стерненку – «чергова ілюстрація того, що справедливого правосуддя в Україні немає».

«Проблема – у процедурі добору членів ВРП, яка і дозволила недоброчесним суддям захопити судову владу», – пояснювала вона напередодні протесту.

За даними Центру протидії корупції, на сьогоднішньому з’їзді делегати оберуть чотирьох нових членів ВРП і одного суддю КСУ (за квотою з’їзду).

«Ми не росіяни, які будуть ліхтариками світити в небо. І не білоруси, які дадуть себе в асфальт закатувати. За останні 10 років ми двічі показали, що за несправедливість українці закатають в асфальт будь-кого. В Україні буде справедливість: або через суд, або через самосуд. Якщо через самосуд, то над тими, хто несправедливість забезпечує, – над політичною елітою: над президентом і парламентом, і конкретно над цими суддями, які є делегатами з’їзду, і тими суддями, які їх сюди обрали. А це всі судді України», – заявив Шабунін на акції протесту.

Він вважає, що судова система не змогла «сама себе очистити».

https://www.facebook.com/antac.ua/videos/3532107233680480/

На плакатах, які принесли активісти, є гасла «Де ти знайдеш такого ангела, як Аваков», «Аваков – чорт», «Весна прийшла – реформувати будемо?» та інші. Фото опублікували «Букви».

З’їзд суддів почав роботу о 10.00 сьогодні. Він триватиме до 11 березня. Спочатку планували, що з’їзд проведуть у Міжнародному центрі культури та мистецтв Федерації профспілок України, але локацію вирішили замінити за рекомендацією міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»