СПОСІБ ЖИТТЯ

На вакцинацію проти коронавірусу записалося понад 190 тис. українців – МОЗ

В Україні в чергу на вакцинацію проти коронавірусу записалося понад 190 тис. осіб. Про це на брифінгу 9 березня повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Станом на 9 березня до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалося вже 190 230 людей», – сказав він.

Міністр нагадав, що записатися в чергу на щеплення можна на порталі covid19.gov.ua, через застосунок «Дія» та за телефоном контакт-центру МОЗ. Він закликав українців записуватися на вакцинацію.

Глава відомства також розкритикував противників вакцинації проти коронавірусу. На його думку, замовниками «антивакцинарної істерії» в Україні є ті, хто хоче, щоб українців вакцинували не препаратами провідних компаній світу (серед них він згадав Covishield, яким вакцинують в Україні), а препаратом, виготовленим у країні-агресорі Росії.

Противниками вакцинації Степанов також вважає деяких українських політиків й експертів, він зарахував їх до «колаборантів ковіду».

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях.

Станом на 8 березня в Україні зробили понад 19 тис. щеплень проти коронавірусу. За даними Міністерства охорони здоров’я, зафіксовано 185 повідомлень про побічні ефекти у тих, кому зробили щеплення.

Степанов заявив, що його не влаштовують такі темпи вакцинації.

Самому міністру зробили щеплення 1 березня.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та від Pfizer/BioNTech.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатні щеплення зроблять медиками, що працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна одержить 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Загалом Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»