СВІТ

Президент ПАРЄ наступного тижня відвідає Росію

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Рік Дамс наступного тижня відвідає Москву. Про це 9 березня у Twitter повідомив редактор Radio Free Europe / Radio Liberty Рікард Йозвяк.

За його словами, Дамс відвідає Росію з робочим візитом 15–16 березня.

У Москві президент ПАРЄ має намір провести низку зустрічей. Зокрема – із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, міністром юстиції Росії Костянтином Чуйченком, а також спікерами Держдуми й Ради Федерації.

У січні 2020 року Дамс заявляв, що вважає нормальними розбіжності у відносинах делегацій Росії й України в асамблеї.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту у 2017 році РФ зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявили, що виплатять Раді Європи борг за внесками, якщо ПАРЄ «усуне загрозу дискримінації національних делегацій».

У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дозволила делегації Росії повернутися в асамблею. 26 червня ПАРЄ 116 голосами (проти – 62, утрималися – 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ. 2 липня Росія сплатила внесок у Раду Європи.

16 січня 2020 року Верховна Рада проголосувала за відновлення роботи України в ПАРЄ.

Проєкт рішення, який передбачає повернення росіян у ПАРЄ без будь-яких обмежень, оскільки Росія почала сплачувати внески до Ради Європи і звільнила українських військовополонених моряків, підготував нідерландський депутат Тіні Кокс.

Більшість поправок до документа, запропонованих українською делегацією, зокрема про обмеження повноважень російської делегації, було відхилено під час розгляду.

За підтвердження повноважень РФ 29 січня проголосувало 96 депутатів асамблеї, проти було 44, семеро утрималися. Делегації Польщі, Латвії, Литви, Грузії, Швеції голосували проти документа. Українська делегація майже всім складом голосувала проти. Винятком стала нардепка від «Опозиційної платформи – За життя» Юлія Льовочкіна, яка підтримала повернення повноважень представникам РФ.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»