СПОСІБ ЖИТТЯ

Радуцький назвав причини повільного темпу вакцинації в Україні

В Україні повільно триває кампанія з вакцинації, зокрема, через недостатню фінансову мотивацію медиків. Про це 9 березня заявив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, нардеп від «Слуги народу» Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook.

За словами Радуцького, ще одна з причин – брак мобільних бригад до старту кампанії. У деяких регіонах минулого тижня працювали одна-дві бригади. Цього тижня розгорнули додаткові бригади. Зараз є 130 бригад, до кінця цього тижня, за повідомленням МОЗ, підготують 200 бригад, заявив він.

«Розрахункова «потужність» однієї бригади складає 80–100 щеплень на добу. Тобто теоретично ми можемо вийти на рівень 15–20 тис. щеплень за добу. Але чи мотивовані бригади працювати на максимальну потужність?» – підкреслив Радуцький.

Він зазначив, що тариф Національної служби здоров’я України (НСЗУ) за кожне перше щеплення становить 25 грн, 65 грн – за друге (8 тис. грн сплачують на етапі формування бригади).

«Гроші йдуть не напряму медикам, а на рахунок лікарні. А вже керівництво вирішує, скільки й кому платити, хто заслуговує на премію», – пояснив Радуцький.

Він розповів, що з деяких регіонів надходить «тривожна інформація» – медикам із бригад обіцяли премії, але люди так і не розуміють, чи одержать ці гроші.

Голова комітету вважає, що потрібно фінансово мотивувати безпосередньо співробітників бригад. Чітко визначити суму, яку вони одержать за кожне щеплення. На його думку, медики мають бути зацікавленими в тому, щоб щеплення зробили якнайбільшій кількості людей. Один із «рецептів» – зафіксувати відповідну норму в колективному договорі працівників медичного закладу.

Він заявив, що також треба приділяти більше уваги місцевій владі, яка відповідає за логістику, бригадам і мінімізувати випадки утилізації вакцини.

https://www.facebook.com/radutskyy/posts/282869390028993

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та від Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях. Станом на ранок 9 березня в Україні було вакциновано 19 118 осіб. Протягом минулої доби у країні ввели 1171 дозу вакцини проти коронавірусу.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатні щеплення зроблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

1 березня в календар вакцинації внесли зміни, які дають змогу використовувати залишки вакцин для громадських діячів і публічних персон, щоб популяризувати вакцинацію.

Україна в межах глобальної ініціативи COVAX безоплатно отримає 1,78 млн доз вакцини від Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини від Pfizer/BioNTech. Очікують, що країна одержить 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнеться в липні.

До 15 березня в Україні планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Загалом Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Станом на 9 березня в Україні підтвердили 1 410 061 випадок коронавірусної інфекції, померло 27 204 пацієнти, видужало 1 199 229 осіб. Протягом останньої доби у країні підтвердили 3261 новий випадок коронавірусу.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»