СВІТ

Росія і Китай створять наукову станцію на Місяці

Генеральний директор держкорпорації «Роскосмос» Дмитро Рогозін і глава Китайського національного космічного управління (CNSA) Чжан Кецзянь 9 березня підписали меморандум про створення Міжнародної наукової місячної станції (МНМС). Церемонія підписання відбулася у форматі відеоконференції, повідомляють на сайті «Роскосмосу».

«Держкорпорація «Роскосмос» і CNSA сприятимуть співробітництву зі створення МНМС із відкритим доступом для всіх зацікавлених країн та міжнародних партнерів, маючи на меті зміцнювати науково-дослідну взаємодію і просувати дослідження й використання космічного простору», – ідеться в повідомленні.

Зазначено, що створюваний комплекс МНМС призначено для проведення науково-дослідних робіт, зокрема дослідження і використання Місяця, а також місячні спостереження. Окрім цього, заплановано перевірку технологій із можливістю тривалої безпілотної експлуатації з перспективою присутності людини на Місяці.

https://www.facebook.com/Roscosmos/posts/2902273513360650

У січні «РИА Новости» повідомляло, що представників РФ усунули від участі в експертній групі з обговорення створення американської навколомісячної станції Gateway. «Те, що зараз намагається зробити [Національне управління США з аеронавтики і дослідження космосу] NASA щодо Місяця, – це американський проєкт з обмеженою участю зовнішніх партнерів», – зазначав Рогозін.

До 2028 року NASA збиралося створити на супутнику Землі постійну станцію. У межах програми Artemis очікували, що перше з 1972 року висаджування космонавтів США на Місяць відбудеться 2024 року. Але через брак фінансування місія Artemis може не відбутися, як планували раніше.

1 грудня 2020 року китайський зонд «Чан’е-5» успішно сів на поверхню Місяця. Апарат розгорнув на супутнику Землі прапор Китаю. На Місяці зонд зібрав зразки ґрунту. 16 грудня їх успішно доправили на Землю. Китай став третьою країною після США і Радянського Союзу, яка взяла проби місячного ґрунту. Таких спроб не робили з 1970-х років.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»