СВІТ

Росія та Китай працюють над спільною вакциною проти COVID-19 – дипломат

У Росії подали заявку на реєстрацію вакцини проти коронавірусу під назвою Ad5-nCov, розробленої китайською компанією CanSinoBiologics і російської Petrovax. Препарат проходить третю фазу клінічних випробувань, сказав посол Китаю в Москві Чжан Ханьхуей агентству «Інтерфакс» 9 березня.

Випробування показали «дуже позитивні дані», зазначив китайський дипломат. Ханьхуей назвав вакцини серйозним аспектом міжнародного співробітництва. За його словами, із моменту появи коронавірусу Китай та Росія підтримували одне одного у сферах профілактики й контролю епідемії, діагностування, лікування, тестування, дослідження та розроблення вакцини й лікарських препаратів.

Пекін звернув увагу на російські вакцини «Супутник V», «ЕпіВакКорона» й «КовіВак», додав посол. Виробник «Супутник V» і китайські підприємства розглядають питання про співпрацю з розроблення ліків проти коронавірусу, заявив він.

Вакцину «Супутник V» зареєстрували в Росії 11 серпня торік. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Вакцину піддали критиці в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.

Водночас низка російських учених зазначала, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим й етичним нормам розроблення ліків. Ті росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.

У Євросоюзі вакцину «Супутник V» не схвалили. У Росії проводять масову вакцинацію вітчизняним препаратом, його також схвалили, за даними виробника, в Аргентині, Болівії, Сербії, Алжирі, Палестині, Венесуелі, Парагваї й низці інших країн.

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Брюсселі 17 лютого висловила здивування тим, що Росія пропонує іншим країнам «Супутник V», не вакцинувавши власного населення. Єврокомісія на початку березня заявила, що не веде переговорів про купівлю вакцини «Супутник V» попри те, що регуляторний орган ЄС почав розглядати її для можливого схвалення.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»