СВІТ

Росіяни назвали зростання цін і бідність головною проблемою суспільства

Росіяни вважають головною проблемою суспільства зростання цін і бідність. Про це свідчать результати опитування «Левада-центру», опубліковані 9 березня.

Згідно з даними, 58% росіян назвали зростання цін головною проблемою суспільства, а 40% – бідність і зубожіння населення. Іншими важливими проблемами респонденти назвали бідність (40%), корупцію (39%) і зростання безробіття (36%).

У соціальній сфері росіян найбільше турбує розшарування суспільства на багатих і бідних (26%), недоступність багатьох видів медичного обслуговування (23%) та освіти (20%).

Водночас протягом останніх років стурбованість росіян зростанням цін знизилася. У 2018 році 72% опитаних вважали зростання цін однією з головних проблем. Знизилася й кількість тих, хто вважає бідність однією з головних проблем (52% 2018 року).

На корупцію росіяни звертають усе більше уваги. Важливість цієї проблеми росла з 2015 року (24%) і стабілізувалася на рівні 39–40%. 14% указують на важливість свавілля урядовців, 12% вважають проблемою слабкість державної влади, а 7% – конфлікти влади країни.

Серед інших проблем найбільш нагальною залишається погіршення стану довкілля (21%), на другому місці зростання наркоманії й криза моралі – 19%.

Опитування проводили з 18-го до 24 лютого цього року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського та сільського населення. У ньому брала участь 1601 людина віком від 18 років у 137 населених пунктах, 50 суб’єктах РФ. Дослідження проводили вдома в респондента в особистому інтерв’ю.

У вересні торік Росстат повідомляв, що порівняно з першим кварталом кількість росіян, що живуть за межею бідності, у другому кварталі зросла на 1,3 млн осіб. Доходи нижчі ніж прожитковий мінімум мають 19,9 млн осіб, або 13,5% населення країни.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»