ПОЛІТИКА

Шмигаль виправдовується щодо виконання «зеленого» меморандуму, хоча сам порушує його – Гончаренко

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповідає про виконання умов меморандуму з інвесторами в поновну енергетику України, хоча уряд порушує взяті на себе домовленості ще із 2020 року. Про це заявив нардеп від «Європейської солідарності», співголова міжфракційного об’єднання «Чиста енергія – здорове довкілля» Олексій Гончаренко, коментуючи заяву глави уряду, що Кабмін нібито не порушує умов меморандуму. Трансляцію у Facebook вела Українська асоціація відновлюваної енергетики.

«Минулого року склалася кризова ситуація на цьому ринку, коли держава перестала виконувати свої зобов’язання. Далі після довгих перемовин був підписаний меморандум між урядом та виробниками, який потім був підтриманий у Верховній Раді України прийняттям відповідного закону», – нагадав політик.

За його словами, згідно з меморандумом, 40% боргів мали сплатити до кінця минулого року і по 15% – щоквартально.

«На жаль, у минулому році не було сплачено жодної копійки цих боргів. І тільки разом, спільними зусиллями – до речі, це було першою діяльністю нашого МФО, бо ми якраз створилися у грудні місяці – ми добивалися того, щоб у державному бюджеті України були відповідні строки і слова, необхідні для того, щоб було залучено кредитне фінансування», – підкреслив Гончаренко.

Нардеп додав, що уряд почав виплачувати борги інвесторам у «зелену» енергетику, але все пішло не так, як очікували: замість того, щоб розрахуватися за боргами повністю, залучені кошти держбанків було розділено зокрема з «Енергоатомом».

«Таким чином, борги зараз є. Певні зрушення теж є, але й борги теж є. Ми піднімаємо цю тему на кожному засіданні, коли був нещодавно енергетичний штаб на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Ми розуміємо, можна дуже багато «нянь»  завести, але жодна «няня» нікого не вмовить принести в Україну гроші, якщо тих, хто вже приніс, просто обдурили. Так точно не може бути», – зазначив Гончаренко.

4 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль, відповідаючи на запитання журналістів, заявив, що меморандум із виробниками «зеленої» енергії виконують. Він вказав, що є затримка, але порушувати меморандум і не погашати борги у Кабміну намірів немає, тому меморандум будуть виконувати навіть із можливими затримками, писала «Економічна правда».

Затримки з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії загрожують подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зазначено в ухваленій у середині лютого резолюції Європейського парламенту.

«Гарантований покупець» 12 лютого виплатив 2,23 млрд грн виробникам електроенергії за «зеленим» тарифом. Так вдалося розрахуватися за електроенергію, вироблену в березні, і погасити 21% боргу за квітень 2020 року.

За інформацією «Обозревателя», станом на 1 березня виплачено тільки 3 млрд грн «старого» боргу і немає жодних рішень Кабінету Міністрів про розрахунки протягом цього року за іншими боргами обсягом 13,4 млрд грн.

«Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня минулого року компаній, які подали позови до ДП «Гарантований покупець», було вже більше ніж 50, загальна сума збитків за позовними заявами на той момент перевищила 630 млн грн.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»