СВІТ

SpaceX хоче під’єднати свою супутникову інтернет-мережу Starlink до літаків і кораблів

Американська компанія SpaceX хоче почати під’єднання великих транспортних засобів – від вантажівок до літаків і кораблів – до своєї супутникової інтернет-мережі Starlink. Такий запит компанія подала до Федеральної комісії зі зв’язку, зазначає CNBC.

Такий крок дасть змогу розширити мережу з будинків та офісів на транспортні засоби. Згідно із запитом, SpaceX хоче почати надавати послуги саме для великих транспортних засобів.

Інтернет від Starlink буде доступним як у США, так і в інших частинах світу. Директор із супутникової політики SpaceX Девід Голдман навів приклади водіїв вантажівок зі США і пілотів європейських вантажних авіалайнерів, які демонструють необхідність доступу до інтернету під час руху.

Водночас у SpaceX не вказують, чи матимуть термінали для використання Starlink інший дизайн, ніж ті, які зараз установлюють першим клієнтам у вигляді супутникових тарілок. Однак SpaceX запевнила, що мобільні станції матимуть додаткові кріплення, «які дадуть змогу встановлювати їх на транспортні засоби, судна та літаки».

Starlink – проєкт системи навколоземних супутників SpaceX для дешевого і швидкісного інтернету. Федеральна комісія зі зв’язку США дала SpaceX дозвіл на запуск 12 тис. супутників цього типу, які створено для повномасштабної мережі, що має забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом до інтернету в будь-якому місці земної кулі.

На сьогодні SpaceX запустила понад 1100 супутників для Starlink. У жовтні минулого року SpaceX запустила публічну бета-версію застосунку Starlink для клієнтів у США, Канаді та Великобританії за ціною $99 на місяць.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»