ПОЛІТИКА

Степанов заявив, що його не влаштовують темпи вакцинації українців проти коронавірусу

В Україні недостатньо високі темпи вакцинації проти коронавірусу. Про це на брифінгу 9 березня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

Він зазначив, що його не влаштовує, що, зокрема, 8 березня було щеплено лише 1171 українця.

«Я інше ставив завдання. Щодо темпів вакцинації, розуміючи, що ми каскадним шляхом розгортаємо вакцинацію, можу сказати, що на кінець минулого тижня ми повинні були вже вийти на 10 тис. осіб на добу, яких ми повинні були вакциновувати, і далі збільшуючи цю кількість. Як бачите, ми вийшли трішечки більше ніж на 3 тис.», – сказав міністр.

За словами Степанова, у зв’язку зі сформованою ситуацією він «вирішив особисто втрутитися в ситуацію, щоб суттєво збільшити вже найближчими днями кількість вакцинованих осіб на добу».

«Чим більше ми вакцинуємо осіб, тим більш захищеними стануть наші громадяни. Це питання здоров’я нації», – підкреслив глава МОЗ.

Станом на 9 березня в Україні зробили дещо більше ніж 19 тис. щеплень проти коронавірусу.

Сам Степанов вакцинувався 1 березня.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, привезеною з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Планують, що Україні нададуть 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

До 15 березня в Україні планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Усього Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»