СПОСІБ ЖИТТЯ

Тарас Шевченко – світовий рекордсмен за кількістю встановлених пам’ятників

До дня народження Тараса Шевченка Міністерство закордонних справ офіційно зареєструвало світовий рекорд за кількістю встановлених пам’ятників великому Кобзареві в Україні та за кордоном. Про це повідомляють на сайті МЗС України.

Інформацію про кількість пам’ятників відомство збирало разом із державними обласними адміністраціями, посольствами України та українськими громадами за кордоном.

У підсумку «Книга рекордів України» зафіксувала, що у світі встановлено 1167 пам’ятників Тарасові Шевченку: 1068 – в Україні, 99 – у 44 країнах світу.

«Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності. Україна там, де Шевченко», – підкреслив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на церемонії вручення світового рекорду.

Міжнародну експертизу заявки й аналіз доказової бази провів Національний проєкт «Книга рекордів України».

https://www.facebook.com/UkraineMFA/videos/772957846949645/

Тарас Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії (нині Черкаська область). Помер 26 лютого (10 березня) 1861 року в Санкт-Петербурзі. Він український поет, художник і філософ. Першу збірку поезії Шевченка «Кобзар» було видано 1840 року.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»